Rejestracja telefoniczna:     52 322 66 66

Leczenie depresji i zaburzeń depresyjnych – Bydgoszcz

Jednym z najpoważniejszych obecnie problemów zdrowotnych występujących na całym świecie są zaburzenia depresyjne. Tego typu stany są diagnozowane u coraz młodszych osób. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że mogą dotyczyć nawet 10% populacji. Co jest szczególnie istotne, depresja to nie tylko smutek i przygnębienie, ale także utrata dotychczasowych zainteresowań oraz radości życia.

W Gabinecie znajdującym się w Centrum Medycznym Ikar zlokalizowanym w dogodnym miejscu na terenie Bydgoszczy proponuję profesjonalne leczenie depresji. Przygotowana przeze mnie oferta jest skierowana do wszystkich osób, które chcą podjąć walkę o własne zdrowie i życie, a także cenią sobie wysoką jakość świadczonych usług.

W jaki sposób prowadzę leczenie zaburzeń depresyjnych?

Aby pacjent mógł jak najlepiej poznać swoją chorobę, a także zrozumieć towarzyszące jej mechanizmy, w leczeniu depresji stosuję głównie terapię behawioralno-poznawczą. Dzięki niej chory może nie tylko uporać się z uciążliwymi objawami, takimi jak obniżony nastrój, brak radości, poczucie bezsensu swoich działań, czy negatywna ocena własnej osoby, ale także nauczyć się nowych zachowań, by móc zacząć postrzegać świat w kolorowych barwach.

Ponadto w zwalczaniu stanów depresyjnych mogą być stosowane takie metody, jak:

  • fototerapia,

  • farmakologia,

  • relaksacja i muzykoterapia,

  • zabiegi SPA.

 Jeśli depresja odbiera Ci chęć istnienia, nie czekaj, zgłoś się do naszego Gabinetu. Dzięki kompleksowej pomocy osiągniesz utraconą równowagę i odzyskasz radość życia.